• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Gintama: The Final

    ★★★★★

  • The Plot Against The President

    ★★★★½

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

  • The Rise of Jordan Peterson

    ★★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ½

  • Promare

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Saga of Tanya the Evil: The Movie

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • The Grinch

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • One Piece: Episode of Skypiea

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • One Piece Episode of East Blue

    ★★★★

  • The Glass Castle

    ★★½

  • No Game No Life: Zero

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • The House

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Strange Says The Angel

    ★★½

  • Snatched

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★

  • Kizumonogatari Part 3: Reiketsu

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Three

    ★★★★