Sort by

nick has logged 104 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Car Wash

Car Wash

1976
×
★★★
Edit this entry  
30
National Lampoon's Movie Madness

National Lampoon's Movie Madness

1982
×
Edit this entry  
30
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★
Edit this entry  
29
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★
Edit this entry  
29
Night Shift

Night Shift

1982
×
★★★
Edit this entry  
27
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Piggy

Piggy

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Sharp Stick

Sharp Stick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Master

Master

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The Princess

The Princess

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
Call Jane

Call Jane

2022
×
Edit this entry  
21
Living

Living

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Head Office

Head Office

1985
×
★★★
Edit this entry  
20
Force of Nature

Force of Nature

2020
×
★★
Edit this entry  
20
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
Edit this entry  
20
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
★★
Edit this entry  
19
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
The Adventures of Pluto Nash

The Adventures of Pluto Nash

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★
Edit this entry  
18
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Read the review Edit this entry  
18
Freelancers

Freelancers

2012
×
★★
Edit this entry  
17
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Righteous Kill

Righteous Kill

2008
×
★★
Edit this entry  
17
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
Edit this entry  
17
Empire State

Empire State

2013
×
★★
Edit this entry  
17
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
Edit this entry  
16
Broken City

Broken City

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Air Strike

Air Strike

2018
×
Edit this entry  
16
Behind Enemy Lines

Behind Enemy Lines

2001
×
★★★
Edit this entry  
16
2 Guns

2 Guns

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
Max Payne

Max Payne

2008
×
Edit this entry