nick has logged 33 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Broken Arrow

Broken Arrow

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
Edit this entry  
23
Tigerland

Tigerland

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
Read the review Edit this entry  
14
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Training Day

Training Day

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry