Sort by

Nick has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vigil

Vigil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding You

Finding You

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Falling

Falling

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Time

Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Ride

The Ride

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Nike's Big Bet

Nike's Big Bet

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ava

Ava

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shock and Awe

Shock and Awe

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Racer

The Racer

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry