Sort by

Nick has logged 43 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Denmark

Denmark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parkland

Parkland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lance

Lance

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
7 Days in Entebbe

7 Days in Entebbe

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Burden

Burden

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Edge

The Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stuber

Stuber

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man with the Iron Heart

The Man with the Iron Heart

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Woman

American Woman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Family

Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry