Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blacklight

Blacklight

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Downfall: The Case Against Boeing

Downfall: The Case Against Boeing

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Team

Home Team

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
The Tiger Rising

The Tiger Rising

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Voyagers

Voyagers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anne

Anne

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
'71

'71

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Vigil

Vigil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding You

Finding You

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Falling

Falling

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry