• Anne

    ★★★★½

  • A Christmas Number One

    ★★½

  • A Boy Called Christmas

    ★★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★½

  • Schumacher

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Vigil

    ★★★★

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Vivo

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Finding You

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Nike's Big Bet

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Every Breath You Take

    ★★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Mass

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Comeback Trail

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Blithe Spirit

    ★★½

  • The Comey Rule

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Greenland

    ★★

  • The Silencing

    ★★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • Ava

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Adam

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • The Racer

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • Escape from Pretoria

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Falling

    ★★★★½

  • Lance

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★