Sort by
  • In the Footsteps of Elephant

    ★★★★

  • Elephant

    ★★★★

  • Penguins

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Queen of Katwe

    ★★★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Monkey Kingdom

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Million Dollar Arm

    ★★★

  • Iron Man & Hulk: Heroes United

    ★★

  • Mickey Mouse Clubhouse: Minnie's The Wizard of Dizz

    ★★★

  • Oz the Great and Powerful

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

    ★★★

  • Wizards of Waverly Place: The Movie

    ★★★

  • Princess Protection Program

    ★★½

  • Dadnapped

    ★★

  • A Muppets Christmas: Letters to Santa

    ★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★★

  • Bridge to Terabithia

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • Leroy & Stitch

    ★★

  • The Greatest Game Ever Played

    ★★★

  • Disney Princess Stories Volume Three: Beauty Shines from Within

    ★★

  • Disney Learning Adventures: Mickey's Reading & Math Fun: Mickey and the Beanstalk

    ★★★★

  • Aliens of the Deep

    ★★★

  • The Cheetah Girls

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Right on Track

    ★★★

  • The Cat Returns

    ★★★★½

  • The Other Side of Heaven

  • Motocrossed

    ★★★★

  • Annie

    ★★★★½

  • My Neighbors the Yamadas

    ★★★★½

  • Smart House

    ★★★½

  • My Favorite Martian

    ★★★

  • A Saintly Switch

    ★★★½

  • Zenon: Girl of the 21st Century

    ★★★½

  • RocketMan

    ★½

  • Air Bud

    ★½

  • Honey, We Shrunk Ourselves

    ★★★★

  • D3: The Mighty Ducks

    ★★★½

  • Tom and Huck

    ★★★

  • Mickey's Fun Songs: Campout at Walt Disney World

    ★★

  • White Fang 2: Myth of the White Wolf

    ★★★

  • D2: The Mighty Ducks

    ★★★

  • Cool Runnings

    ★★★★

  • The Adventures of Huck Finn

    ★★½

  • The Muppet Christmas Carol

    ★★★★

  • The Mighty Ducks

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★★½

  • The Rescuers Down Under

    ★★★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★★

  • The Parent Trap II

    ★½

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★

  • The Last Flight of Noah's Ark

    ★★★½

  • The Black Hole

    ★★★

  • The Rescuers

    ★★★

  • Freaky Friday

    ★★★

  • Justin Morgan Had a Horse

    ★½

  • Bedknobs and Broomsticks

    ★★★½

  • Scandalous John

    ★★

  • The Happiest Millionaire

    ★★½

  • Charlie, the Lonesome Cougar

    ★★★½

  • That Darn Cat!

    ★★★

  • The Legend of Lobo

    ★★½

  • The Prince and the Pauper

    ★★½

  • 20,000 Leagues Under the Sea

    ★★★★