Sort by

Vedant has logged 355 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zindagi Gulzar Hai

Zindagi Gulzar Hai

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Haven't You Heard? I'm Sakamoto

Haven't You Heard? I'm Sakamoto

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Berserk

Berserk

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
TeleTubbies: Look!

TeleTubbies: Look!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teletubbies and the Snow

Teletubbies and the Snow

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Happy Christmas from the Teletubbies

Happy Christmas from the Teletubbies

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Teletubbies: Big Hug!

Teletubbies: Big Hug!

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Teletubbies: Dance with the Teletubbies

Teletubbies: Dance with the Teletubbies

1998
×
Read the review Edit this entry  
10
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
SPL: Kill Zone

SPL: Kill Zone

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paranoia Agent

Paranoia Agent

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Badla

Badla

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
RK/RKAY

RK/RKAY

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rang De Basanti

Rang De Basanti

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hawaa Hawaai

Hawaa Hawaai

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marvel's The Defenders

Marvel's The Defenders

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Badlapur

Badlapur

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Omkara

Omkara

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Wednesday!

A Wednesday!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Miracles from Heaven

Miracles from Heaven

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bolt

Bolt

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Place Further Than the Universe

A Place Further Than the Universe

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sairat

Sairat

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry