Sort by

Robin has logged 994 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
'Merika

'Merika

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Good Boss

The Good Boss

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nothing but the Sun

Nothing but the Sun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fear

Fear

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
City of Flowers

City of Flowers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Skylab

Skylab

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
MIGHTY ROBO V

MIGHTY ROBO V

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Henry

Henry

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
It's Raining Frogs Outside

It's Raining Frogs Outside

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
i get so sad sometimes

i get so sad sometimes

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Dad, I'm Sorry

Dad, I'm Sorry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Intruder

The Intruder

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
White on White

White on White

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Powerful Chief

Powerful Chief

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Citizen Ashe

Citizen Ashe

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Submersible

Submersible

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sanremo

Sanremo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

The Sweet Taste of Salted Bread and Undies

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holy Beasts

Holy Beasts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yellow Cat

Yellow Cat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Europa

Europa

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
107 Mothers

107 Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Great Movement

The Great Movement

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hail Driver!

Hail Driver!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Olga

Olga

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Private Desert

Private Desert

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clara Sola

Clara Sola

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
13
Souad

Souad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Playground

Playground

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Isaac

Isaac

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry