• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Tenement 66

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Djinn

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Dark Red Forest

    ★★★

  • Stop-Zemlia

    ★★★

  • Broken Keys

    ★★★

  • Aleph

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • His Image

    ★★★★

  • Terra Femme

    ★★★

  • Come Here

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Insomnia of A Serial Dreamer

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Delphine’s Prayers

    ★★★

  • The Good Woman of Sichuan

    ★★★

  • Rock Bottom Riser

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Azor

    ★★★

  • More Happiness

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moon, 66 Questions

    ★★★

  • We

    ★★★

  • Wood and Water

    ★★★★

  • A Love Song in Spanish

    ★★½

  • Last Days at Sea

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Shangri-La

    ★★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Bebia, à mon seul désir

    ★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Pebbles

    ★★★

  • Lemongrass Girl

    ★★★★

  • Madalena

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★½

  • Mighty Flash

    ★★★

  • Bipolar

    ★★★

  • Liborio

    ★★★

  • Surviving You, Always

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★½

  • Taming the Garden

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Land

    ★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★

  • Faya Dayi

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • Writing With Fire

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★★

  • Luzzu

    ★★★

  • Palmer

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★