Sort by

cameron has logged 24 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Town that Dreaded Sundown

The Town that Dreaded Sundown

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Day of the Reaper

Day of the Reaper

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Wyvern

Wyvern

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Kamen Rider J

Kamen Rider J

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kamen Rider ZO

Kamen Rider ZO

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Golden Bat

The Golden Bat

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guyver

The Guyver

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry