cameron has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spookies

Spookies

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Husk

Husk

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scare Campaign

Scare Campaign

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rogue

Rogue

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bray Road Beast

The Bray Road Beast

2018
×
Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Open Water

Open Water

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Howl from Beyond the Fog

Howl from Beyond the Fog

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Reef

The Reef

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tokyo Fist

Tokyo Fist

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Skinned Deep

Skinned Deep

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry