cameron has logged 34 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ator, the Fighting Eagle

Ator, the Fighting Eagle

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Human Lanterns

Human Lanterns

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Oily Maniac

The Oily Maniac

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadtime Stories

Deadtime Stories

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Random Acts of Violence

Random Acts of Violence

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Soldier

Soldier

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Equinox

Equinox

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Pale Door

The Pale Door

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lord of Tears

Lord of Tears

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Zygote

Zygote

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Warning From Space

Warning From Space

1956
×
Read the review Edit this entry  
03
Berserker

Berserker

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Easy A

Easy A

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry