Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★½
Edit this entry  
05
Snow Monster vs Ice Shark

Snow Monster vs Ice Shark

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Horror in the High Desert 2: Minerva

Horror in the High Desert 2: Minerva

2023
×
Edit this entry  
03
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shin Kamen Rider

Shin Kamen Rider

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dragonfyre

Dragonfyre

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Untitled Star Wars Mockumentary

The Untitled Star Wars Mockumentary

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dawn of an Evil Millennium

Dawn of an Evil Millennium

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Foxfur

Foxfur

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Die, Monster, Die!

Die, Monster, Die!

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sneak Over

The Sneak Over

2020
×
Edit this entry  
20
Horror in the High Desert

Horror in the High Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Full Moon High

Full Moon High

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
C.I.Ape

C.I.Ape

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Strangler of the Swamp

Strangler of the Swamp

1946
×
★★½
Edit this entry  
05
Psychic Vision: Jaganrei

Psychic Vision: Jaganrei

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret of the Telegian

The Secret of the Telegian

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Adventures of Jurassic Pet 2: The Lost Secret

The Adventures of Jurassic Pet 2: The Lost Secret

2023
×
Read the review Edit this entry  
02
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Faces of Death

Faces of Death

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Adventures of Rufus: The Fantastic Pet

Adventures of Rufus: The Fantastic Pet

2020
×
Edit this entry  
23
Creature from Black Lake

Creature from Black Lake

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wisconsin Death Trip

Wisconsin Death Trip

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Jurassic Pet

The Adventures of Jurassic Pet

2019
×
Edit this entry  
14
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
Read the review Edit this entry  
12
Battle in Outer Space

Battle in Outer Space

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Jurassic Games

The Jurassic Games

2018
×
Edit this entry  
08
Silver Bullet

Silver Bullet

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmonster of Indian Flats

Godmonster of Indian Flats

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gremlin

Gremlin

2017
×
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gigantis: The Fire Monster

Gigantis: The Fire Monster

1959
×
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Where East Is East

Where East Is East

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Blackbird

The Blackbird

1926
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Army of Frankensteins

Army of Frankensteins

2013
×
Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry