Sort by
  • Untitled Gladiator Sequel

  • Wonka

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • Air

    ★★★½

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★★½

  • Creed III

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Avatar: The Way of Water

  • Slumberland

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • She Said

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Amsterdam

  • All Quiet on the Western Front

  • My Policeman

    ★½

  • The Menu

  • The Fabelmans

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

  • Pearl

  • TÁR

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ½

  • Lakelands

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Hustle

  • Pistol

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Decision to Leave

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • God's Creatures

    ★★★★

  • Conversations with Friends

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

  • RRR

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Uncharted

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

  • Fresh

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

  • Clifford the Big Red Dog

  • House of Gucci