Sort by

Nathan has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mutilator

The Mutilator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry