Sort by

Matt Neglia has logged 327 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Leave No Traces

Leave No Traces

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
½
Edit this entry  
13
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★½
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★½
Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolf

Wolf

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★½
Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Procession

Procession

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The First Wave

The First Wave

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Memoria

Memoria

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
To Chiara

To Chiara

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry