Sort by

Liz has logged 237 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Room with a View

A Room with a View

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
Read other review Edit this entry  
25
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Christmas in the Heartland

Christmas in the Heartland

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Your Christmas or Mine?

Your Christmas or Mine?

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bros

Bros

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days of Jesse James

Days of Jesse James

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twister

Twister

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
700 Sharks

700 Sharks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Angel

Dark Angel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stutz

Stutz

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry