Sort by

newterdewter has logged 40 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Juno

Juno

2007
×
Read the review Edit this entry  
23
Funny People

Funny People

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Interview

The Interview

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Alien³

Alien³

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien

Alien

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
American History X

American History X

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sergio Herman, F* Perfect

Sergio Herman, F* Perfect

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Alex Agnew: Unfinished Business

Alex Agnew: Unfinished Business

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knocked Up

Knocked Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
01
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry