Sort by
  • Godzilla Minus One

    ★★★½

  • Chutes

    ★★★½

  • Passing Time

    ★★★★

  • Film Sculpture (4)

    ★★★½

  • Following the Sound

    ★★★½

  • Ryuichi Sakamoto | Opus

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★½

  • Poor Things

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Been There

    ★★★½

  • Do Not Expect Too Much from the End of the World

    ★★★★½

  • The History of the Minnesota Vikings

    ★★★★

  • The Boy and the Heron

    ★★★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • La Chimera

    ★★★★

  • Perfect Days

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★★½

  • Close Your Eyes

    ★★★★½

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Youth (Spring)

    ★★★★½

  • The Delinquents

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • Anselm

    ★★★

  • Occupied City

    ★★★★

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Dildotectonics

    ★★★½

  • Grandma & Grandma

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Afire

    ★★★★½

  • Absence

    ★★★½

  • The Plough

    ★★★★

  • Music

    ★★★★½

  • The Adults

    ★★★★

  • In Water

    ★★★★

  • Here

    ★★★★

  • Samsara

    ★★★★

  • Fire Belly

    ★★★★

  • Quiet As It’s Kept

    ★★★½

  • Birds in the Window

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Alpha Kings

    ★★★½

  • Passages

    ★★★½

  • Last Things

    ★★★½

  • Full River Red

    ★★★½

  • The Tuba Thieves

    ★★★

  • A Common Sequence

    ★★★½

  • Fremont

    ★★★½

  • Gush

    ★★★

  • Babylon

    ½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Where

    ★★★★

  • Where Do You Stand, Tsai Ming-liang?

    ★★★★

  • Daydreaming So Vividly About Our Spanish Holidays

    ★★★½

  • The People You're Paying to Be in Shorts

    ★★★★½

  • Allensworth

    ★★★★

  • The Blue Rose of Forgetfulness

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★½

  • Walk Up

    ★★★★½

  • Remembering Every Night

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½