Sort by

William has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
CODA

CODA

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fou de Bassan

Fou de Bassan

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
Read the review Edit this entry  
20
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Limitless

Limitless

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
David

David

2020
×
Edit this entry  
01
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Crisis

Crisis

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Hudson Hawk

Hudson Hawk

1991
×
Read the review Edit this entry  
19
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
Read the review Edit this entry  
21
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
Edit this entry  
20
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
Edit this entry  
15
The Night House

The Night House

2020
×
Edit this entry  
14
Jakob's Wife

Jakob's Wife

2021
×
Edit this entry  
14
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
Edit this entry  
11
Fallen

Fallen

1998
×
Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Edit this entry  
08
Vamp

Vamp

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry