• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Firestarter

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

  • Moonfall

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Hawkeye

  • House of Gucci

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Robin Robin

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • New York Ninja

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Guilty

    ★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Lead Me Home

  • The Lost Daughter

  • Spencer

  • Dune

  • King Richard

  • Belfast

  • Cyrano

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • If I Can't Have Love, I Want Power

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Raging Fire

  • Fou de Bassan

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

  • The Windshield Wiper

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Stillwater

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★