Sort by

Ian West has logged 47 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Say a Word

Don't Say a Word

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Lethal Weapon 3

Lethal Weapon 3

1992
×
★★★
Edit this entry  
28
The Bone Collector

The Bone Collector

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Kandisha

Kandisha

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mass Hysteria

Mass Hysteria

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deep Cover

Deep Cover

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Video Violence

Video Violence

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Man with Icy Eyes

The Man with Icy Eyes

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
10 to Midnight

10 to Midnight

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tequila Sunrise

Tequila Sunrise

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Graveyard Disturbance

Graveyard Disturbance

1987
×
★★½
Edit this entry  
12
Eraser

Eraser

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lunch Meat

Lunch Meat

1987
×
★★½
Edit this entry  
11
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Intersection

Intersection

1994
×
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Legacy of Satan

Legacy of Satan

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Meander

Meander

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Class of 1999

Class of 1999

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Delirium: Photo of Gioia

Delirium: Photo of Gioia

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween Party

Halloween Party

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★½
Edit this entry