Sort by

Ian West has logged 61 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
★★
Edit this entry  
30
Ghostkeeper

Ghostkeeper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

2008
×
★★★
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Edit this entry  
27
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Macon County Line

Macon County Line

1974
×
★★★★
Edit this entry  
25
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
1990: The Bronx Warriors

1990: The Bronx Warriors

1982
×
★★★½
Edit this entry  
24
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Phantom

The Phantom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Seduction

The Seduction

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Fan

The Fan

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Baby Blood

Baby Blood

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★
Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Ma

Ma

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Dracula 3D

Dracula 3D

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Werewolf in a Girls' Dormitory

Werewolf in a Girls' Dormitory

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Monster and the Girl

The Monster and the Girl

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Monster on the Campus

Monster on the Campus

1958
×
★★★
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

Guzoo: The Thing Forsaken by God - Part I

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Still/Born

Still/Born

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Silent Scream

Silent Scream

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Exposure

Fatal Exposure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Haunting at Silver Falls: The Return

A Haunting at Silver Falls: The Return

2019
×
½
Edit this entry  
09
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mara

Mara

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Mothra

Mothra

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

To Hell and Back: The Making of 3 From Hell

2019
×
Edit this entry