Sort by

Ian West has logged 86 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shocker

Shocker

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Saturday the 14th Strikes Back

Saturday the 14th Strikes Back

1988
×
★★
Edit this entry  
31
Saturday the 14th

Saturday the 14th

1981
×
★★½
Edit this entry  
31
Bog

Bog

1979
×
★★½
Read other review Edit this entry  
30
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Warlock: The Armageddon

Warlock: The Armageddon

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warlock

Warlock

1989
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
28
Warning Sign

Warning Sign

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
26
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. 3000

Mr. 3000

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Arachnophobia

Arachnophobia

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Valley

Death Valley

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Ambulance

The Ambulance

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's Alive

It's Alive

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Awakening

The Awakening

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puppet Master III

Puppet Master III

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Visiting Hours

Visiting Hours

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Encounters in the Deep

Encounters in the Deep

1979
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deadly Daphne's Revenge

Deadly Daphne's Revenge

1987
×
★★
Edit this entry  
19
Jennifer Eight

Jennifer Eight

1992
×
★★★
Edit this entry  
18
The Prophecy

The Prophecy

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wacko

Wacko

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Beach Party

Beach Party

1963
×
Read the review Edit this entry  
17
The Sadist of Notre Dame

The Sadist of Notre Dame

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Batman vs. Two-Face

Batman vs. Two-Face

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Party Line

Party Line

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry  
16
The Soultangler

The Soultangler

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Know What I Saw

I Know What I Saw

2009
×
Edit this entry  
15
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry