Sort by

Ian West has logged 108 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Who Saw Her Die?

Who Saw Her Die?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Suckling

The Suckling

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Detention

Detention

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demonia

Demonia

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Card Player

The Card Player

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

Sorority Babes in the Slimeball Bowl-O-Rama

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spookers

Spookers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reflections of Evil

Reflections of Evil

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lord of Illusions

Lord of Illusions

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream Blacula Scream

Scream Blacula Scream

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Strangler of the Swamp

Strangler of the Swamp

1946
×
Read the review Edit this entry  
24
The Imp

The Imp

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blackout

Blackout

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don't

Don't

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Freak

Blood Freak

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Telling

No Telling

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sugar Hill

Sugar Hill

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cemetery Man

Cemetery Man

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Found Footage 3D

Found Footage 3D

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Torment

Torment

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sodoma's Ghost

Sodoma's Ghost

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Black Cat

The Black Cat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wizard of Speed and Time

The Wizard of Speed and Time

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Skate Witches

Skate Witches

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Geostorm

Geostorm

2017
×
Read the review Edit this entry