Sort by

Ian West has logged 86 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Better Off Dead...

Better Off Dead...

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Deathdream

Deathdream

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Man's Eyes

Dead Man's Eyes

1944
×
★½
Edit this entry  
28
Horror Island

Horror Island

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Haunted

Haunted

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Pieces

Pieces

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Slayer

The Slayer

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Sect

The Sect

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rituals

Rituals

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Deadly Games

Deadly Games

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Axe Murders of Villisca

The Axe Murders of Villisca

2016
×
★★
Edit this entry  
25
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

Never Sleep Again: The Elm Street Legacy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carlito's Way: Rise to Power

Carlito's Way: Rise to Power

2005
×
★½
Edit this entry  
20
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Batman

Batman

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Rakka

Rakka

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Pool

The Dead Pool

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★★½
Edit this entry  
16
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hot Shots! Part Deux

Hot Shots! Part Deux

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★
Edit this entry  
13
Retaliation

Retaliation

1968
×
★★★½
Edit this entry  
13
Devil's Kiss

Devil's Kiss

1975
×
★★
Edit this entry