Sort by

Nev has logged 30 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Changing Lanes

Changing Lanes

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wander Darkly

Wander Darkly

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Definition Please

Definition Please

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beatriz at Dinner

Beatriz at Dinner

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Slow West

Slow West

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
G.I. Joe: Retaliation

G.I. Joe: Retaliation

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crank

Crank

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★½
Edit this entry  
04
The Nest

The Nest

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry