Sort by

Nev has logged 35 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bliss

Bliss

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Look Under the Bed

Don't Look Under the Bed

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Woman at War

Woman at War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Obituary of Tunde Johnson

The Obituary of Tunde Johnson

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dramarama

Dramarama

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Little Things

The Little Things

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
View from the Top

View from the Top

2003
×
Read the review Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Threads

Threads

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Contact

Contact

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry