Netscape has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Outland

Outland

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arabian Nights

Arabian Nights

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Yakuza

The Yakuza

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
First Knight

First Knight

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Keep

The Keep

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cradle 2 the Grave

Cradle 2 the Grave

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla Against MechaGodzilla

Godzilla Against MechaGodzilla

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry