• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • Martin's Close

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Bit

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★