Mad has logged 45 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yeh Jawaani Hai Deewani

Yeh Jawaani Hai Deewani

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rab Ne Bana Di Jodi

Rab Ne Bana Di Jodi

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Don 2

Don 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Don

Don

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luck by Chance

Luck by Chance

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gully Boy

Gully Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dhoom 2

Dhoom 2

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cowboy Bebop: The Movie

Cowboy Bebop: The Movie

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Cowboy Bebop

Cowboy Bebop

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
King Kong

King Kong

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry