Sort by

Mad has logged 22 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry