Sort by

Mad has logged 21 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anima

Anima

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Us

Us

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry