Sort by
  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ★★★½

  • The Romantics

  • Knock at the Cabin

    ★★★★½

  • Pathaan

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • An Action Hero

    ★★★½

  • Bhediya

    ★★★★

  • Qala

    ★★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Monica, O My Darling

    ★★★★

  • Phone Bhoot

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Kantara

    ★★

  • Vikram Vedha

    ★★★½

  • Ponniyin Selvan: Part I

    ★★★★

  • Chup

    ★★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★½

  • Bones and All

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • Raksha Bandhan

    ★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★★

  • Darlings

    ★★★½

  • Shamshera

    ★★★

  • Thirteen Lives

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★

  • Hustle

    ★★½

  • Vikram

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Triangle of Sadness

    ★★½

  • Aftersun

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Armageddon Time

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Gehraiyaan

    ★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Kapil Sharma: I'm Not Done Yet

  • Scream

    ★★★★

  • Atrangi Re

    ★★★★

  • 83

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★