Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
They Live

They Live

1988
×
★★
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Con Air

Con Air

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Half Brothers

Half Brothers

2015
×
★★
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Asterix: The Mansions of the Gods

Asterix: The Mansions of the Gods

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
½
Edit this entry  
29
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★½
Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Joker

Joker

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
12
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Ridiculous 6

The Ridiculous 6

2015
×
★★
Edit this entry  
03
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Rio

Rio

2011
×
★★★½
Edit this entry