Sort by

neonpizza has logged 63 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

Kevin Hart: I'm a Grown Little Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Stir Crazy

Stir Crazy

1980
×
★★★
Edit this entry  
29
Weighting

Weighting

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harlem Nights

Harlem Nights

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fatal Fury: The Motion Picture

Fatal Fury: The Motion Picture

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Street Fighter II: The Animated Movie

Street Fighter II: The Animated Movie

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★
Edit this entry  
28
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grandview, U.S.A.

Grandview, U.S.A.

1984
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mutant Hunt

Mutant Hunt

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Creature

Creature

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cat from Outer Space

The Cat from Outer Space

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Inkwell

The Inkwell

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mutant Hunt

Mutant Hunt

1987
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Most Likely to Die

Most Likely to Die

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Purple People Eater

Purple People Eater

1988
×
★★★
Edit this entry  
19
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Edit this entry  
15
Hardwired

Hardwired

2009
×
Read the review Edit this entry  
15
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lady in White

Lady in White

1988
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Sweet Satan

My Sweet Satan

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★
Edit this entry  
13
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Once Were Warriors

Once Were Warriors

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Edit this entry  
12
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
Read the review Edit this entry  
11
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sticky Fingers

Sticky Fingers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Night of the Living Deb

Night of the Living Deb

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Evil Ed

Evil Ed

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry