Mike has logged 138 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La herencia

La herencia

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
This House Has People in It

This House Has People in It

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Jetson Christmas Carol

A Jetson Christmas Carol

1985
×
★★½
Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Tiny Toons Christmas Special

It's a Wonderful Tiny Toons Christmas Special

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1951
×
★★★
Edit this entry  
24
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dora the Explorer: Dora's Christmas Carol Adventure

Dora the Explorer: Dora's Christmas Carol Adventure

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
A Garfield Christmas Special

A Garfield Christmas Special

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Christmas Light

The Christmas Light

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
David

David

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Best Friend

Best Friend

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Alternative Math

Alternative Math

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Tale of Samurai Cooking - A True Love Story

A Tale of Samurai Cooking - A True Love Story

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Detective Story

Detective Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Alias 'La Gringa'

Alias 'La Gringa'

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
All Under the Moon

All Under the Moon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La fuga del Chacal

La fuga del Chacal

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rock Dog

Rock Dog

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Capture the Flag

Capture the Flag

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
El viento del ayahuasca

El viento del ayahuasca

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Chicama

Chicama

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★
Edit this entry