Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
A World For Julius

A World For Julius

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Phantom Boy

Phantom Boy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sunken Cave and a Migrating Bird

Sunken Cave and a Migrating Bird

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Judy Versus Capitalism

Judy Versus Capitalism

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Billy and Mandy's Big Boogey Adventure

Billy and Mandy's Big Boogey Adventure

2007
×
★★★
Edit this entry  
27
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Room with a Coconut View

A Room with a Coconut View

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Asylum

The Asylum

2015
×
★★½
Edit this entry  
18
Fixion

Fixion

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Aninsri; Or, Tiptoeing on the Still Trembling Berlin Wall

Red Aninsri; Or, Tiptoeing on the Still Trembling Berlin Wall

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sanremo

Sanremo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Los insectos salen de noche

Los insectos salen de noche

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
La exclusiva

La exclusiva

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Yo Maté al Pelacara

Yo Maté al Pelacara

2019
×
★★
Edit this entry  
13
The Predators

The Predators

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fritzi: A Revolutionary Tale

Fritzi: A Revolutionary Tale

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Calamity, a Childhood of Martha Jane Cannary

Calamity, a Childhood of Martha Jane Cannary

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Soldier's Woman

Soldier's Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
El barbero

El barbero

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Canto perdido

Canto perdido

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Cálido

Cálido

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Edit this entry  
24
I See You

I See You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★½
Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Little Witch

The Little Witch

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
11
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Edit this entry