• HAIM / Valentine

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • Despicable Me 3

    ★★½

  • Cars 3

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Filmworker

    ★★★★

  • Baywatch

    ½

  • Going in Style

    ★★★

  • Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • Lou

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Fist Fight

    ★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Lost in London

    ★★★½

  • A Dog's Purpose

    ★★

  • CHiPS

    ★½

  • Why Him?

    ★★½

  • Hidden Figures

    ★★★

  • Office Christmas Party

    ★★½

  • Bad Santa 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Inferno

    ★★½

  • Crisis in Six Scenes

    ★★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • Comedy Central Roast of Rob Lowe

    ★★½

  • Sully

    ★★★½

  • Frantz

    ★★★★

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Piper

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★

  • The BFG

    ★★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★★★

  • Paterson

    ★★★★★

  • Café Society

    ★★★

  • A Hologram for the King

    ★★★

  • The Boss

    ★★

  • Miracles from Heaven

    ½

  • Sausage Party

    ½

  • Keanu

    ★★½

  • Grimsby

    ★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • Deadpool

    ★★½

  • Zoolander 2

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Daddy's Home

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • A Very Murray Christmas

    ★★★½

  • The Night Before

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★

  • The Good Dinosaur

    ★★

  • Riley's First Date?

    ★★½

  • Spectre

    ★★★★

  • The Peanuts Movie

    ★★★½

  • Junun

    ★★★★★

  • The Audition

    ★★★½

  • Sanjay's Super Team

    ★★★

  • The Man Who Knew Infinity

    ★★

  • An Inspector Calls

  • The Martian

    ★★★½

  • Where to Invade Next

    ★★★★½

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Legend

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Vacation

    ★★★½

  • I Am Chris Farley

    ★★★

  • Smosh: The Movie

    ½

  • Irrational Man

    ★★★★½

  • Pixels

    ½