Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Tyll the Giant

Tyll the Giant

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Birthday

Birthday

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Time Out

Time Out

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
22
A Short Film About Maximise

A Short Film About Maximise

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
What Bothers Me the Most - Pretending to be Human

What Bothers Me the Most - Pretending to be Human

2022
×
Edit this entry  
27
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Edit this entry  
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bad Ideas

Bad Ideas

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Louis Theroux: Extreme Love - Dementia

Louis Theroux: Extreme Love - Dementia

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Louis Theroux: Extreme Love - Autism

Louis Theroux: Extreme Love - Autism

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Louis Theroux: Louis and the Nazis

Louis Theroux: Louis and the Nazis

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

Louis Theroux: Surviving America’s Most Hated Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

Louis Theroux: America's Most Hated Family in Crisis

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Louis Theroux: The Most Hated Family in America

Louis Theroux: The Most Hated Family in America

2007
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lost City

The Lost City

2022
×
★½
Edit this entry  
08
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
A Private Function

A Private Function

1984
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spinners and Losers

Spinners and Losers

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Rise of the Nutters

The Rise of the Nutters

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
04
His World Begins To Turn Red

His World Begins To Turn Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Frank & Mary

Frank & Mary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
For Him

For Him

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
20
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
American Pie

American Pie

1999
×
★★★½
Edit this entry