Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Project Power

Project Power

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Still Time

Still Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Noise

Noise

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Roxanne Roxanne

Roxanne Roxanne

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bubble

Bubble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Viking Wolf

Viking Wolf

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mother/Android

Mother/Android

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Mermaid in Paris

A Mermaid in Paris

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Astro Kid

Astro Kid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zone 414

Zone 414

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
20
JUNG_E

JUNG_E

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fireworks

Fireworks

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Stranger

The Stranger

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Troll

Troll

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hilda and the Mountain King

Hilda and the Mountain King

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Medieval

Medieval

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain Nova

Captain Nova

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Creatures from the Abyss

Creatures from the Abyss

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Lou

Lou

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
13 Minutes

13 Minutes

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Me Time

Me Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Buba

Buba

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tiger Milk

Tiger Milk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The School of the Magical Animals

The School of the Magical Animals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry