Sort by

neiltherealdeal has logged 210 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gabriel Iglesias: Stadium Fluffy

Gabriel Iglesias: Stadium Fluffy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Violent Night

Violent Night

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strange World

Strange World

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Devotion

Devotion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Said

She Said

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
From Scratch

From Scratch

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stutz

Stutz

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reflect

Reflect

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They/Them

They/Them

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
The Princess

The Princess

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bros

Bros

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rebecca

Rebecca

1940
×
Read the review Edit this entry  
19
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Six by Sondheim

Six by Sondheim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry