Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Champions

Champions

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant Whisperers

The Elephant Whisperers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Patient

The Patient

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
Read the review Edit this entry  
07
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Living

Living

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
50/50

50/50

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kármán Line

The Kármán Line

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Miniver

Mrs. Miniver

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alice, Darling

Alice, Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
To Leslie

To Leslie

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Missing

Missing

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Joy Luck Club

The Joy Luck Club

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dragon Ball Z: The Tree of Might

Dragon Ball Z: The Tree of Might

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry