• All Light, Everywhere

    ★★★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★

  • Mayday

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • The Blazing World

    ★★★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • R#J

    ★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ½

  • Passing

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • Searchers

    ★★★★

  • Cusp

    ★★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Knocking

    ★★★½

  • Rebel Hearts

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★½

  • In the Same Breath

    ★★★

  • Censor

    ★★★★

  • One for the Road

    ★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Kindred

    ★★★★

  • Sightless

    ★★

  • Violation

    ★★★★★

  • Slalom

    ★★★★

  • Hunted

    ½

  • After We Collided

    ★★★½

  • Follow Me

    ½

  • The World to Come

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Promising Young Woman

  • Scare Me

    ★★★

  • Black Christmas

  • The Other Lamb

    ★★★★½

  • The Wretched

    ½

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Swallow

  • I Spit on Your Grave: Déjà Vu

  • Selah and the Spades

    ★★★

  • The Lodge

  • Bird Box

  • The Perfection

  • Suspiria

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Slut in a Good Way

    ★★★½

  • Hereditary

  • Revenge

  • To the Bone

    ★★★½

  • Una

    ★★★

  • Prevenge

  • Nuts!

  • Fifty Shades of Grey

    ★★★

  • The Babadook

  • The Conjuring

  • Black Swan

    ★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Jennifer's Body

  • Antichrist

  • Persepolis

    ★★★½

  • Clueless

    ★★½

  • Serial Mom

  • Jurassic Park

  • Thelma & Louise

  • The Silence of the Lambs

  • The Accused

  • The Unbearable Lightness of Being