lara has logged 13 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Eyes of My Mother

The Eyes of My Mother

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Red Road

Red Road

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Krisha

Krisha

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry