• Dune: Part Two

    ★★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Men

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Alice

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Jihad Rehab

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • Nanny

    ★★★

  • Leonor Will Never Die

    ★★★½

  • Master

    ★½

  • Gentle

    ★★★½

  • Breaking

    ★★★½

  • Fire of Love

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

    ½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ½

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ½

  • Cruella

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★