Sort by

sofia has logged 109 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lamb

Lamb

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Heart

Crazy Heart

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Edit this entry  
02
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★½
Edit this entry  
10
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★
Edit this entry  
05
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★
Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Sing

Sing

2016
×
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry