Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
20
The Joneses

The Joneses

2009
×
Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
Edit this entry  
12
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Gia

Gia

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Whip It

Whip It

2009
×
Edit this entry  
31
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
Edit this entry  
28
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Sounds Like Love

Sounds Like Love

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
For a Good Time, Call...

For a Good Time, Call...

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
Edit this entry  
16
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
09
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Edit this entry